Cik ūdens jāizdzer dienā?

 

Katram ir citādākas attiecības ar ūdeni – daži labprāt visas dienas garumā papildina savu ūdens glāzi, kamēr citiem ir grūtības izdzert arī vienu glāzi ūdens. Jāatceras, ka veselībai skādē gan nepietiekams ūdens daudzums, gan arī pārlieku liels uzņemtā ūdens daudzums. Tāpēc ir svarīgi zināt optimālo ūdens apjomu un to, cik daudz ūdens dienas laikā ir jāuzņem katram individuāli.

 

Šajā rakstā varēsi izlasīt vairāk par to, kāda ir ūdens nozīme organismā un cik daudz ūdens dienas laikā tev vajadzētu uzņemt.

 

Ūdens nozīme organismā

Aptuveni 72% no cilvēka organisma  ir ūdens, tāpēc ir tikai pašsaprotami, ka tieši ūdens ir labākā formula lieliskai pašsajūtai. 

Dienas laikā organisms nepārtraukti patērē šķidrumu – staigājot, skrienot, strādājot un būtībā veicot jebkuru aktivitāti. Ir ļoti svarīgi zaudētā ūdens daudzumu regulāri atjaunot un vislabāk to iespējams izdarīt dzerot tīru ūdeni. Jāatceras, ka uzsvars šeit tiek likts uz vārdu – regulāri. Ūdens ir jādzer regulāri, jo brīdis, kad sāksi izjust slāpes, jau norāda uz to, ka organismā ir sākusies dehidratācija.

 

Cik daudz ūdens jāizdzer dienas laikā?

Optimālais ūdens apjoms katram cilvēkam var mainīties pēc dažādiem faktoriem – dzimuma, vecuma, fiziskās slodzes, veselības, klimata utt. Tomēr vienotais ūdens daudzums, kas jāizdzer dienas laikā, vīrietim ir 3 litri, savukārt sievietei tie ir 2,2 litri. 

Ar ēdienu uzņemtajam ūdens daudzumam vīrietim būtu jābūt 3,7 litriem dienā, bet sievietei 2,7 litriem. Šī informācija balstīta uz uztura atsauci Medicīnas institūts. 2005.

 

No kā atkarīgs nepieciešamais ūdens daudzums?

Farmaceits Vitālijs Mitrohins skaidro, ka ir vairāki faktori, kas ietekmē nepieciešamo ūdens daudzumu katram cilvēkam, ieskaitot jau iepriekš minētos iemeslus – dzimumu, vecumu, klimatu, veselības stāvokli, fizisko aktivitāšu daudzumu u.tml. 

Vērā ņemams ir arī maltīšu veids, jo, lietojot pārtikā sāļus ēdienus, organisms ātrāk tērē savas šķidruma rezerves un līdz ar to ūdens ir jāpadzeras vairāk. Līdzīgs efekts veidojas dzerot kafiju, melno tēju, alkoholu un cukurotus dzērienus. 

Universāla formula optimālam šķidruma daudzumam ir 30 ml ūdens uz 1 kg svara. Tātad, ja svars ir 65kg, tad dienas laikā jāizdzer 1,95 litri ūdens. Ja svars sasniedz, piemēram, 90kg, tad jāizdzer 2,7 litri ūdens. Tā arī katrs var izrēķināt sev nepieciešamo ūdens daudzumu, kas dienas laikā noteikti jāuzņem.

 

Izsalkums var būt pirmā pazīme par dehidratāciju

Farmaceits atgādina, ka viens no signāliem, kā organisms var ziņot par dehidratāciju, ir izsalkums. 

Nereti tieši šāda maldinoša sajūta rodas, ja piemirsies par pietiekamu ūdens dzeršanu. Šādos gadījumos bieži var kāroties saldumus vai miltu izstrādājumus, tāpēc pirms ķerties pie našķošanās, ieteicams izdzert glāzi ūdens, un, iespējams, izsalkums pazudīs kā nebijis.

Lai uzzinātu vairāk par ūdens tēmu, ieskaties rakstā Cik ūdens jāizdzer dienā.

 

Atgādinājums padzerties

Raksts tapis informatīvās kampaņas #LaiksPadzerties ietvaros, kuras mērķis ir visiem atgādināt, ka dienas laikā pēc iespējas biežāk ir jādzer ūdens. Īpaši svarīgi tas ir pirms un pēc intensīvām slodzēm – tāpēc arī mēs to atgādinām saviem klientiem.

Aicinām ik vienu sev un citiem atgādināt ikdienā vairāk dzert ūdeni.

Par VingroSev.lv

Fitnesa un veselības studija, kas kopš 2012. gada piedāvā dažādus pakalpojumus.
Atnāc pie mums un vingrosim kopā!

Privātuma Politika

Kontakti


Fitnesa studija Vingrosev.lv | Ganību dambis 7A | Tālruņa nr. +371 27766371