Deju un kustību terapija (DKT) Latvijā ir veselības aprūpes joma, kurā pacientu/klientu daudzveidīgo veselības un sociālo problēmu risināšanai un pārvarēšanai individuāli vai grupā terapeitiskās vides un terapeitisko attiecību kontekstā izmanto deju un kustību, lai radošā veidā panāktu izmaiņas kustību stilā, emocionālajā stāvoklī un domāšanas veidā un nonāktu pie pilnīgākas psihiskās, emocionālās un sociālās integrācijas, personības izaugsmes un izmaiņām, kā arī dažādu simptomu mazināšanās.

(Izstrādāta Latvijas Deju un kustību terapijas asociācijā, 2009.)

Deju un kustību terapija balstās teorētiskā pieņēmumā par ķermeņa un psihes savstarpējo saistību (ang. body-mind connectivity), kas tiek pamatots gan ar mūsdienīgiem neirozinātņu atklājumiem, gan ar pētījumiem psiholoģijā par ķermeņa kustību un pozu ietekmi uz cilvēka emocionālo stāvokli.

Deju un kustību terapijā strādā gan ar pieaugušajiem, gan bērniem un pusaudžiem personības attīstības nolūkos, kā arī pie veselības traucējumiem ar tādām diagnozēm, kā: depresija, šizofrēnija, panikas lēkmes, trauksme, somatoformie traucējumi, ēšanas traucējumi, uzmanības deficīta hiperaktivitāts sindroms (UDHS), uzvedības traucējumi, autiskā spektra traucējumi, garīgās attīstības traucējumi, insults, bērnu cerebrālā trieka, onkoloģiskas saslimšanas, hroniskas sāpes, atkarības, demence.

Deju un kustību terapijā dažādu problēmu risinājums tiek meklēts ne tikai verbāli runājot, bet arī izmantojot daudzveidīgus deju un kustību elementus un specifiskas metodes. (www.dkt.lv)

Vairāk info par terapiju un speciālistiem Latvijā lasi www.dkt.lv

Par VingroSev.lv

Fitnesa un veselības studija, kas kopš 2012. gada piedāvā dažādus pakalpojumus.
Atnāc pie mums un vingrosim kopā!

Privātuma Politika

Kontakti


Fitnesa studija Vingrosev.lv | Ganību dambis 7A | Tālruņa nr. +371 27766371